Порядок рецензування статей

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПОРЯДОК РЕЦЕНЗУВАННЯ СТАТЕЙ НАУКОВОГО ЖУРНАЛУ
«ВІСТІ БІОСФЕРНОГО ЗАПОВІДНИКА «АСКАНІЯ-НОВА»

Порядок оформлення та подання публікації для оприлюднення

Рецензування проходять всі статті, які надійшли до редакційної колегії. Процедура рецензування орієнтована на максимально об’єктивну оцінку змісту наукової статті, визначення її відповідності вимогам журналу та передбачає всебічний аналіз переваг та недоліків матеріалів статті. До друку приймаються лише ті статті, що є цінними з наукової точки зору та сприяють вирішенню актуальних проблем науки, заповідної справи, збереження різноманіття, охорони навколишнього природного середовища та екологічних освітніх завдань.

1. Автор надає до редакційної колегії статтю, яка відповідає вимогам журналу.

2. Стаття супроводжується офіційним направленням установи, в якій проведено дослідження, а роботи аспірантів – також рецензією наукового керівника, та договором про передачу авторських прав (заповнюється кожним автором/співавтором окремо з обов’язковим оригінальним підписом), який надсилається по електронній пошті або особисто надається автором до редакції. Без договорів рукопис не розглядається. Зразок надається автору (авторам) рукопису. У разі відмови щодо опублікування статті договір автоматично втрачає силу.

3. Перевірка статті на антиплагіат. Для всіх статей, що надаються на рецензування, визначається ступінь унікальності авторського тексту за допомогою відповідного програмного забезпечення.

4. Всі рукописи, які надходять до редакційної колегії спрямовуються за профілем дослідження рецензентам. Призначає рецензентів головний редактор журналу. За рішенням головного редактору журналу окремі статті видатних учених, а також спеціально запрошені статті оглядового характеру можуть бути звільнені від стандартної процедури рецензування.

5. Для проведення рецензування статей у якості рецензентів можуть виступати як члени редакційної колегії наукового журналу, так і сторонні висококваліфіковані фахівці, які володіють глибокими професійними знаннями й досвідом роботи за конкретним науковим напрямом та залучають до рецензування за зверненням редакційної колегії.

6. Рецензент протягом не більше як 14 діб робить висновок про можливість друкування статті (заповнює стандартизовану форму, яка містить підсумкові рекомендації).

7. Рецензування проводиться конфіденційно за принципами double-blind рецензування (двостороннє «сліпе» рецензування, коли ні автор, ні рецензент не знають один про одного). Взаємодія між автором та рецензентами відбувається через випускаючого редактора журналу.

8. Якщо рецензент вказує на необхідність внесення до статті певних коректив, стаття направляється автору з пропозицією врахувати зауваження при підготовці оновленого варіанту статті або аргументовано їх спростувати. Виправлений варіант повторно надається рецензенту для прийняття рішення й підготовки мотивованого висновку про можливість публікації.

9. Остаточне рішення щодо можливості та доцільності публікації рукопису приймається відповідним рішенням на засіданні редакційної колегії.

10. Після завершення роботи роздрук статті власникам не повертається.

Затверджено Вченою радою Біосферного заповідника «Асканія-Нова»
(протокол № 8 від 7 жовтня 2020 р.)